chalupa

Vítejte v Kuksu, malebné východočeské vesničce na Labi, kde se na slunné jižní stráni nachází chalupa jako stvořená pro odpočinek. Každý zde nalezne právě to, po čem o dovolené touží.

Milovníci historie ocení okouzlující výhled na barokní komplex Hospitálu Kuks (1707-1716) se sochami Ctností a Neřestí od významného barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna. Jiní uvítají možnost idylického rozjímání při prohlídce unikátní barokní sochařsko-krajinářské realizace Braunův Betlém vytesané do skal v Novém lese mezi Kuksem a Dvorem Králové n/L, na kterou navazuje o 300 let mladší sochařská expozice pod širým nebem nazvaná "Křížová cesta 21. století".

Tipů jak příjemně prožít den se nabízí mnoho: ZOO Dvůr Králové, romantická přehrada Les Království, Tyršovo koupaliště, Pevnost Josefov, Adršpašsko-teplické skály, Krkonoše, ... Stačí si jen vybrat.

Kdo touží po aktivnější formě odpočinku, může využít nově vybudovanou 26 km dlouhou in-line a cyklostezku Kuks - Hradec Králové, pro milovníky golfu je tu nedaleký Golf Resort Nová Amerika.

Ke sportování zve rovněž travnatá plocha před domem, kde ruch na sportovním plácku můžete sledovat z laviček na zápraží. K dispozici jsou dvě branky na malý fotbal, badminton, pétanque, croquet, míče, bazén, dětský bazének, houpačka s prolézačkou a pískoviště. Malé děti si jistě užijí houpačku nebo pískoviště, zatímco dospělí mohou připravovat něco dobrého na ohništi nebo na grilu. O své děti se nemusíte bát, protože celý pozemek je oplocený.

Součástí chalupy je uzamykatelná garáž pro uložení Vašich jízdních kol a dlážděné parkoviště pro osobní automobily u domu.

Chalupa pro 8 - 13 osob v klidném a romantickém Kuksu je vzdálena 1 hodinu jízdy z Prahy.